Dětská trampolína by měla být vždy s ochrannou sítí, aby vašemu dítěti zabránila ve vypadnutí ze skákacího prostoru a zajistila mu nezbytný komfort a naprosté bezpečí. Můžete stát u skákadla, obíhat ho ze všech stran a dohlížet tak na bezpečí vašich ratolestí, ale stejně je neuhlídáte. Skákající děti jsou jako rtuť – vystoupají do výšin tak rychle a mění své pohyby ještě rychleji a vás by uhonily. A to přece není vůbec potřeba.
Vy si klidně na zahradu, kam dětskou trampolínku umístíte, vezměte lehátko, knížku, sluneční brýle a v klidu se věnujte chvilce rozjímání anebo četbě nebo jen tak budete sledovat, jak vaše děti řádí s pusou od ucha k uchu. Není krásnější pohled než na spokojené, zdravé a rozesmáté a šťastné dítě. A záruku bezpečí vám dává ochranná síť, na té určitě nešetřete, protože to je nezbytný doplněk, který byste měli s novým „sportovním zařízením“ dosazeným na vaši zahradu počítat.
Než ale dětskou trampolínku zakoupíte, zjistěte, kam je nejlepší ji umístit. Abyste měli naprostou představu, kruh si vykolíkujte nebo pozvěte děti, aby nanosily dřevíčka a kamínky (a pak je pěkně zase odnosily) a přispěly tak trochu svou činností k tomu, že dostanou skvělý dárek a mohou spolu s vámi rozhodovat, kam toto skákadlo umístíte. Nejen, že se budou radovat a radostí nebudou moci zamhouřit očka, ale budou se cítit důležitě při rozhodování, kde bude jejich nová „hračka“ stát.
Trampolíny jsou v různých barevných provedeních a jsou i různých rozměrů. Volte je podle toho, na jakou maximální nosnost je potřebujete. Možná v duchu počítejte i s tím, že si také zahopsáte, pak je třeba sledovat dostatečně robustní konstrukci a čtyři U nohy. Tyče ochranné sítě by měly dosahovat až k zemi a měly by mít možnost být řádně ukotvené.
Počítejte i s tím, že by nepřežily zimu, takže mějte i volný prostor na půdě či ve sklepě nebo v garáži.