Věková hranice
V Česku smíte usednout za volant osobního vozu po dosažení věku 18 let. To ví každý. Zajímavé rozdíly jsou v tomto směru v jiných státech:
Saúdská Arábie – tam mohly až do roku 2018 řídit vozidla pouze muži a ženy směly jezdit autem pouze v mužském doprovodu, a to výhradně muselo jít o někoho z rodiny. Mohly si však doprovod najmout a v případě silniční kontroly se prokázat smluvním vztahem (smlouvou). Tato země byla poslední oblastí, kde se tento nesmyslný zákon prosadil.
Niger – tam je věkové omezení řízení motorových vozidel posunuto až do hranice 23 let.
Kanada – zato v některých oblastech Kanady mohou jezdit lidé již od 14 let.
Další zvláštnosti
Rusko – policisté tu smí řidiče pokutovat za špinavé vozidlo, a to nejen zvenčí, ale i uvnitř v kabině. Pravomoc má v tomto případě pouze policista a ten také rozhodne o pokutě, či nikoli. Jak zákon stanoví míru toho, co je čisté, a co špinavé, však nikde uvedeno není.
Dánsko – Dánové se musí vždy před usednutím na sedadlo řidiče přesvědčit, zda pod autem neleží nějaké děcko. Dánské děti mají zřejmě v oblibě hry pod auty na schovávanou.
San Francisco – zvláštní pravidla panují v tomto městě na západním pobřeží Spojených států. Pokud vás policista přistihne, a to i na vlastním pozemku, že myjete vůz jen ve spodním prádle, zaplatíte pokutu.
Texas – nejen v Dallasu, ale i v celém Texasu musí mít všechna vozidla povinně ve výbavě přední stěrače – nic podivného, ovšem není tam povinné mít na voze čelní sklo. Zřejmě pozůstatek z doby divokého západu, kdy se v prériích proháněli jezdci na koních, ale že by měl některý kůň na očích stěrače?
Velká Británie – tam se smí řídit vozidlo jen z předního sedadla, Mistr Bean alias Rowan Atkinson by tam tedy s řízením ze zadního sedadla neuspěl.
Švýcarsko – mnozí čeští řidiči ani neví, že ve Švýcarsku mají chodci absolutní přednost a řidič je při vstupu na silnici nesmí ohrozit, a to i tehdy, vstupují-li do vozovky mimo přechod.