Nezbývá než konstatovat, že když má člověk zahradní bazén, musí co chvíli zápolit s jeho znečištěním. Je to vcelku logické – stromy a keře rostoucí kolem mají listí, jež někdy do bazénu opadá, vítr do něj také může přinést ledacos a konec konců i přičiněním koupajících se lidí samotných se do oné vody něco zanést může.
Je tedy jen otázkou času, než jeden uvidí, jak se v oné vodní nádrži něco vznáší a něco dalšího pro změnu kleslo na samé dno.
Není to rozhodně příjemný pohled. Protože v takové chvíli vypadá ona voda všelijak, jenom ne ideálně. A pokud se s tím člověk nechce smířit, jako že zpravidla logicky nechce, nezbývá než proti této špíně začít bojovat.
To, co pluje při hladině nebo v nepatrné hloubce pod ní, lze odstranit snadno. K tomu stačí i docela banální síťka na teleskopické tyči, jíž se většina oněch nečistot jednoduše vybere.
Ovšem to usazené na dně už je daleko tvrdší oříšek. S takovými nečistotami už se jen tak lehce nezatočí. A mají-li být odstraněny skutečně efektivně, je nejlepším řešením koupě speciálního vodního vysavače, který je určen právě k tomu, aby odstraňoval to na dně ležící.
Vodní vysavačnení ničím, co by si našinec nemohl pořídit. Nejde o nic drahého ani nedostupného a přitom jde o věcičku více než užitečnou. Protože tato pomáhá věru všestranně:
a) čistí bazén (jeho dno i stěny) a pomáhá s filtrací vody
b) speciálními membránami vysává i větší kamínky a špínu
c) hodí se pro jakýkoliv půdorys bazénu
d) je výkonný a rychlý
e) má dokonalé sací schopnosti, jež jsou pro plnění jeho funkce zapotřebí
f) a přitom je malý, lehký a nenáročný na obsluhu
A stačí tak jenom tento vysavač zapnout a než se jeden naděje, je dno čisté. A koupání ve vodě zbavené mechanických nečistot je teprve ten pravý požitek.
Pochopitelně nejlépe za předpokladu, že je v tomtéž bazénu náležitě užívána i bazénová chemie, jež se postará i o mikroskopické znečištění. Na které jsou síťka a vodní vysavač přece jenom krátké.