Ať plánujete pořízení vířivky do interiéru, nebo ven, dobře se informujte, co všechno budete muset v rámci běžné údržby dělat, aby vaše vířivka byla dlouho funkční a její používání příjemné. Výrobců, kteří se specializují na výrobu vířivek je na trhu hodně a s výrobními zkušenostmi se snaží údržbu zařízení minimalizovat, ale přesto jsou některé úkony stále nutností.
❶ Bezproblémové koupaní stojí hlavně na kvalitně udržované vodě. Ta musí být ve stavu, kdy se v ní nemůžou množit žádné bakterie. Problém s vodou je většinou zjevný už na pohled, ale stejně je nutné kontrolovat i pH vody, protože právě to ovlivňuje účinnost dezinfekčních prostředků, které udržují vodu použitelnou. Do vířivek se používá pouze dezinfekce k tomu určená, protože nevhodná dezinfekce by mohla poškodit celou vířivku.
❷ Stejně tak je důležité občas vířivku vypustit a vodu vyměnit. Každý výrobce doporučuje frekvenci takové výměny, ale obecně by to mělo být alespoň 2x do roka a při této příležitosti by měla být provedená údržba celého čistícího systému. Toto čištění vířivky by měl provádět odborník, který to provede spolehlivě a zároveň provede revizi technologií, kontrolu těsností, funkčnosti automatického dávkovače chemie, stav filtrace atd.
❸ Důležitou součástí funkčního systému je filtrace. Ta se musí kontrolovat pravidelně a čistota filtru je pro bezproblémové a příjemné koupání nezbytná.
❹ Vířivky, které jsou venku a mají od výrobce stanovené použití na celý rok, se můžou používat i v zimě. Pokud se přes zimní období vířivka nepoužívá, rozhodně se nemá vypínat. Velkými mrazy by mohlo dojít k poškození celé soustavy. Proto je nutné ji nechat v provozu a nastavit teplotu podle pokynů výrobce. Většinou je to 15-20 °C. Některé soustavy mají pro nezamrznutí program, který se o vířivku v zimě postará a teplotu ohlídá. Zimní péče může výrazně ovlivnit funkčnost systému a životnost celé vířivky.